Yandan Körüklü Torbalar

yan-koruklu-torbalar

Valfli Yandan Körüklü Torbalar

valfli-yan-koruklu-torbalar

Yandan körüklü torbalar, isimlerini her iki yanlarında bulunan körüklerden alırlar. Aynı zamanda quadro ambalaj, sırttan kaynak torba, yan körüklü torba gibi isimlerle de anılan yandan körüklü torbalar, geniş iç hacimleri dolayısıyla oldukça fazla tercih edilen ambalajlardır.

Oturtulduklarında 4 cepheye bakan yüzü olan yandan körüklü torbalar, kübik şekilde oldukları için çok geniş bir hacme sahiptirler. Rafta kapladıkları taban alanına oranla çok daha fazla ürün sergileyebilmenize olanak sağlarlar. Ayrıca geniş hacim özellikleri sayesinde maksimum ürünü minimum alana sığdırabildiğiniz için nakliyede de oldukça avantajlıdırlar. Birim başına nakliye maliyetini düşürürler.

Yandan körüklü torbalar, reklam ve tasarım açısından da oldukça avantajlı ambalajlardır. 4 geniş yüzeyi size ürününüzün tanıtımını yapabilmek için bolca alan sağlar. Böylelikle ürününüz raflarda çok daha kolay seçilebilir. Ürün çeşitliliğinin çok rekabetin fazla olduğu günümüz market koşullarında bu oldukça önemli avantajdır. Dahası geniş yüzeyleri sayesinde ürününüzle ilgili açıklamaları da tüketicinin okuyabileceği şekilde yazabilirsiniz.

Flexible ambalajların önemli bir ortak özelliği de birçoğuna kilit uygulanabiliyor olmasıdır. İstenildiği takdirde yandan körüklü torbalara da kilit uygulanabilir. Fakat kilit, bu torbaların ağız yapılarını çok fazla daralttığı için tercih edilmez. Daha çok ağız kapatma klipsleri kullanılır. Özellikle kendinden yapışmalı olan ağız kapatma klipsleri, yandan körüklü torbaları daha da kullanışlı hale getirirler.

Yandan körüklü alüminyum torbalar, gıda sektöründe çok geniş bir ürün yelpazesi tarafından tercih edilmekle birlikte en çok kahve ambalajı olarak kullanılırlar. Laminasyonlarındaki alüminyum sayesinde yüksek bariyer sağlarlar ve içlerindeki gıdaları uzun süre taze tutarlar. Yan körüklü torbaların kahve ambalajı olarak tercih edilmesinin başlıca sebeplerinden birisi de bu torbalara valf uygulanabiliyor olmasıdır. Kahve çekirdekleri zamanla gaz salarlar. Eğer ambalajda hava tahliyesi yapacak -yani içerideki havayı dışarı çıkartacak ama dışarıdaki havayı içeriye almayacak- bir valf bulunmazsa ambalaj balon gibi şişmeye başlar. Hatta uzun süre rafta kaldığı durumlarda patlaması dahi mümkündür. İşte bu yüzden yandan körüklü torbalar kahve sektöründe çok fazla tercih edilirler.

Özetleyecek olursak, yanlarda bulunan körükleri sayesinde 4 geniş yüzeye sahip olan yandan körüklü torbalar, geniş iç hacmi ve geniş reklam alanı olan avantajlı gıda ambalajlarıdır. Valf ve kilit uygulanabilir olmaları da onları gıda ambalajı sektöründe vazgeçilmez yapar.