Yandan Körüklü Şeffaf Poşet

yandan-koruklu-seffaf-poset

Şeffaf OPP poşet, yan körüklü torba, jelatin poşet, PP poşet, şeffaf baharat poşeti, şeffaf kuruyemiş poşeti, şeffaf poşet ve körüklü torba olarak da adlandırılan “Yandan Körüklü Şeffaf Poşetler”, isimlerini her iki yanlarında bulunan körüklerden alırlar.

Flexible ambalaj sektöründe en çok kullanılan ambalaj modeli açık ara farkla yandan körüklü şeffaf poşetlerdir. Pek çok önemli avantajının bulunmasının yanı sıra onu en çok tercih edilen model yapan yanı ucuz olmasıdır. Muadil ürünlere göre daha düşük maliyetlerle üretilebilmelerinin sebebi malzeme yapıları ve üretim süreçlerindeki pratikliktir. Diğer flexible ambalaj modellerinde kullanılanlara oranla ham maddeleri çok daha ucuzdur. Ayrıca çok katmanlı olmayan laminasyon yapısı da ciddi bir maliyet avantajı sağlar. Üretim süreci açısından değerlendirdiğimizde de kolay ayarlanabilen ve hızlı çalışan makineleri sayesinde üretim maliyetlerinde oldukça fazla avantaj sağlayarak üretilebilirler.

Yandan körüklü şeffaf poşetler her iki yanında bulunan körükleri dolayısıyla oldukça geniş iç hacme sahip ambalajlardır. Raflarda kısıtlı bir alanda daha çok ürün sergilemenizi sağlarlar. Dört geniş şeffaf yüzeye sahip olduğu için ürününüzün her açıdan bütünüyle görünmesine olarak verir. Böylelikle ürününüzün albenisini artırır. Ayrıca paketin içinin tamamen görünüyor olması tüketiciye güven vererek daha tercih edilir olmasına olanak sağlar.

El ile manuel olarak dolum yapılan ambalajlardaki en büyük sorun, ambalajın ağzının dar olmasından kaynaklanır. Dolumu zorlaştıran ve doldurma süresini yavaşlatan bu etken hiç de hafife alınmayacak bir problemdir. İşte bu noktada da yandan körüklü şeffaf poşetler oldukça işlevsel ambalaj çözümleridir. İki geniş körüğe sahip oldukları için oldukça geniş ağızlara sahiptirler. Geniş ağızlı olmaları da bu ambalajların çok kolay ve hızlı bir şekilde doldurulabilmesine imkân sağlamaktadır.

Yandan körüklü şeffaf poşetler, istenilen ebatlarda ve istenilen kalınlıklarda üretilebilmektedir. İstediğiniz gibi baskı yapabilmeniz de mümkündür. Böylelikle ürününüze uygun ve onu ön plana çıkaracak bir yandan körüklü şeffaf poşet kullanabilmenize olanak sağlar. Bu ambalajları tercih sebebi yapan tüm sektörlerde kullanılabilir olmalarıdır.

Gıda veya gıda dışı tüm ürünlerin ambalajlanmasında kullanılabilen yandan körüklü şeffaf poşetler, daha çok kuruyemiş ambalajı, kahve ambalajı, şekerleme ambalajı, baharat ambalajı, bitki çayı ambalajı ve çikolata ambalajı olarak kullanılır.