Kare Tabanlı Şeffaf Poşet

kare-tabanli-seffaf-poset

Şeffaf oturan poşet, oturan torba, kare tabanlı oturan poşet, kare tabanlı OPP poşet, jelatin poşet, PP poşet, şeffaf baharat poşeti, şeffaf kuruyemiş poşeti, şeffaf poşet ve körüklü oturan torba olarak da adlandırılan “Kare Tabanlı Şeffaf Poşetler”, isimlerini kare olan tabanlarından alırlar.

Kare tabanlı şeffaf poşetler, yandan körüklü şeffaf poşetlerin kare tabanlı olanlarıdır. Bobin halindeki OPP filmlerden kare tabanlı poşet üreten otomatik makineler olduğu gibi yandan körüklü torbaları kare tabanlı oturan poşet haline dönüştüren manuel makineler de mevcuttur.

Ürün çeşitliliğinin oldukça fazlalaştığı, rafların çok çeşitli marka ve ürünlerle dolu olduğu günümüzde ambalajların ürünü muhafaza etmekten çok daha fazlasını yapması gerekiyor. Ürününüzü ön plana çıkarması, albenisini artırması ve diğer ürünler arasından tercih edilir hale getirmesi işi en çok ambalajlara düşüyor. Bu noktada kare tabanlı oturan poşetler şık görünümleri dolayısıyla flexible ambalajlar arasında en çok kullanılan modeller oluyor. Kare tabanlarının yanı sıra şeffaf ve tozlanmaz yüzeyleri de bu şıklığı oldukça destekleyen özelliklerdendir.

Dört geniş şeffaf yüzeyi olan kare tabanlı şeffaf poşetler, geniş iç hacme sahip ambalajlardır. Geniş ağız yapıları sayesinde dolum esnasında da işinizi oldukça kolaylaştırırlar. Ayrıca komple şeffaf olmaları, içindeki ürünlerin tamamen görünmelerini sağlar. Ambalajın içindeki ürünün tamamen görünür olması da tüketicelere güven verdiği için ürününüzü daha cazip hale getirir.

Kare tabanlı şeffaf poşetlerin en önemli özellikleri kare tabanlı olmalarıdır. Bu özellikleri sayesinde ayakta rahatlıkla durabilirler. İçinde hafif ürün olduğunda dahi aynı düzlükte durabilirler. Zaten bu yüzden bir diğer isimleri de oturan poşettir. Aslında tabanları genellikle düz bir dikdörtgen şeklindedir. Ama yine de sektörde bu isimle yer etmişlerdir. Ancak körüklerin ön ve arka yüzeye eşit olduğu durumlarda tabanları tam olarak kare olur.

Baskı seçenekleri açısından da birçok avantaja sahip olan kare tabanlı şeffaf poşetler, komple veya bölgesel baskılı olarak üretilebilirler. Flexible ambalaj sektöründeki diğer ambalaj modellerine oranla çok daha düşük adetlere bası imkânı sağlarlar. Hatta özellikle kuruyemişçilerde rastladığımız hazır motifli ve çizgi baskılıları da piyasada çokça kullanılmaktadır.

Gıda veya gıda dışı tüm ürünlerin ambalajlanmasında kullanılabilen kare tabanlı şeffaf poşetler, daha çok kuruyemiş ambalajı, kahve ambalajı, şekerleme ambalajı, baharat ambalajı, bitki çayı ambalajı ve çikolata ambalajı olarak kullanılır.