Kraft Pencereli Doypack

kraft-pencereli-doypack-ambalajlar

Pencereli Açık Kraft Doypack

pencereli-acik-kraft-doypack-ambalaj

Pencereli Beyaz Kraft Doypack

pencereli-beyaz-kraft-doypack-ambalaj

Geniş Pencereli Kraft Doypack

genis-pencereli-kraft-doypack-ambalaj

Şeffaf Metalize Doypack

seffaf-metalize-doypack-ambalaj

Şeffaf Doypack

seffaf-doypack-ambalaj

Alüminyum Doypack

aluminyum-doypack-ambalaj

Kraft Alüminyum Doypack

kraft-aluminyum-doypack-ambalaj

Siyah Alüminyum Doypack

siyah-aluminyum-doypack-ambalaj

Mat Siyah Alüminyum Doypack

mat-siyah-aluminyum-doypack-ambalaj

Altın Alüminyum Doypack

altin-aluminyum-doypack-ambalaj

Mat Altın Alüminyum Doypack

mat-altin-aluminyum-doypack-ambalaj

Valfli Kraft Alüminyum Doypack

valfli-kraft-aluminyum-doypack-ambalaj

Valfli Alüminyum Doypack

valfli-aluminyum-doypack-ambalaj

Valfli Altın Alüminyum Doypack

valfli-altin-aluminyum-doypack-ambalaj

Valfli Mat Altın Alüminyum Doypack

valfli-mat-altin-aluminyum-doypack-ambalaj

Valfli Siyah Alüminyum Doypack

valfli-siyah-aluminyum-doypack-ambalaj

Valfli Mat Siyah Alüminyum Doypack

valfli-mat-siyah-aluminyum-doypack-ambalaj

Profesyonel Baskılı Doypack

profesyonel-baskili-doypack

Az Adet Baskılı Doypack

az-adet-baskili-doypack

Oldukça geniş kullanım alanına sahip olan doypack ambalajlar, flexible ambalaj sektöründe üretimi ve satışı en çok yapılan ambalaj çeşididir. Oturan torba, kilitli torba, alttan körüklü poşet gibi isimlerle de anılan doypack ambalajlar, şık görünümleri ve pratik kullanımları dolayısıyla her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Doypack ambalajı bu kadar tercih edilir yapan en büyük sebep ise kilitli ambalaj olmasıdır. Kilit özelliği sayesinde, kullanıcı paketi açtığı zaman ürünü bitirmek veya bitirmeyecekse de başka bir kaba aktarmak zorunda kalmaz. Hatta içerisindeki ürün, ambalaja bulaşmayacak kuru bir ürün ise dayanıklı yapısı ve kilit özelliğinden dolayı doypack ambalaj tıpkı bir kavanoz ya da kapaklı kap gibi tekrar tekrar kullanılabilir.

Ayrıca doypack ambalajlar laminasyonlu, yani birkaç kat malzemenin birbirine yapıştırılmasıyla meydana gelmiş ambalaj olmalarından dolayı yüksek bariyer özelliği olan ambalajlardır. Laminasyondaki katların istenilen malzemelerden seçilebilmesi ve istenilen kalınlıkta ayarlanabilmesi  de çok farklı amaçlara uygun doypack ambalajlar üretebilmeyi mümkün kılar. Yani istenildiği takdirde mikro dalga fırına veya sterilizasyon cihazlarına uygun doypackler de üretilebilir.

Hepimizin bildiği gibi artık ambalajların tek işlevi ürünü muhafaza etmek ve bir arada tutmak da değil. Ürün çeşitliliğinin oldukça arttığı günümüz dünyasında ambalajların önemli özelliklerinden birisi de ürünü öne çıkarmak. Bu noktada doypack ambalajlar, şık görünümleri dolayısıyla ürününüzü daha görünür kılar ve tercih sebebi haline getirir. Doypack ambalajlar, ayakta durabildiği ve kilitli ambalaj olduğu için ürüne şık bir görünüm kazandırır ve onu diğer ambalajlardan ayırır.

Tüm bu üstün özeliklerinin yanında içerisine konulan ürüne göre çeşitlenebilmesi de doypack ambalajları flexible ambalaj sektöründe zirveye çıkaran önemli sebeplerden birisidir. Örneğin gaz salımı yapan ürünler için uygun malzemeden mamül doypack ambalaja hava tahliye valfi takmak mümkündür. Sıvı ürünler için kapak ve pipet deliği yapmak da mümkündür. Hatta doypack ambalajlar özel kesimli olarak da üretilebilmektedir. Buna en güzel örnek sıklıkla kullanılan kavanoz şeklinde doypack ve kutu şeklinde doypacktir.

Son olarak kısaca tarihinden de bahsedecek olursak; Doypack Ambalaj‘ın isim babası, ambalajı ilk bulan Fransız mucit Louis Doyen’dir. DOYen PACKaging‘in kısaltması olarak bu kelimeyi kullanmıştır. Diğer pek çok ambalaj çeşidinden farklı olarak bütün dünya dillerinde de bu isimle anılmaktadır.